Push notifikácie

Nebaví vás pri zadávaní pokynov v internetovom bankovníctve opisovať kód z autorizačnej SMS? Prejdite na jednoduché potvrdzovanie platieb a ďalších akcií v mobilnej aplikácii - teraz ešte pohodlnejšie a rýchlejšie.

Potvrdzovanie pokynov v mobilnej aplikácii (pomocou tzv. push notifikácií) je:

  • rýchle a jednoduché,
  • pohodlné a bezpečné.

Ako to funguje?

1. Zadáte pokyn v Internetbankingu (alebo platbu kartou na internete).
2. Na mobile sa vám objaví push notifikácia "Máte transakciu k autorizácii", ktorou sa presuniete do Smartbankingu.
3. Do mobilnej aplikácie sa prihlásite (heslom, odtlačkom prsta alebo pohľadom na telefón/Face ID), prekontrolujete detaily platby či pokynu a ľahko kliknutím potvrdíte. Ak ste už prihlásení, pokyn k autorizácii uvidíte a môžete hneď potvrdiť.

Naše tipy:

Nepoužívate ešte Smartbanking, prípadne jeho novšiu verziu s push notifikáciami? Stiahnite si ho jednoducho na Google Play alebo AppStore. Obrázkový návod k aktivácii nájdete tu.

Pokiaľ máte Smartbanking a chcete ušetriť čas, môžete si aktivovať prihlasovanie alebo autorizáciu odtlačkom prsta či pomocou skenovania tváre (Face ID) v Nastavenie aplikácie (Moje Fio » Nastavenia » Použiť odtlačok prsta / odomknutie tvárou). Ak túto možnosť ešte nepoužívate ani pre iné aplikácie, musíte si najskôr odtlačok prsta či sken tváre pridať v nastavení svojho telefónu.

Nastavenie autorizácie pokynov podaných z Internetbankingu na mobile

Nastavenie autorizácie plateb kartou na internete na mobile

Návod na nastavenie v Internetbankingu tu.

Ovládajte svoj účet priamo z mobilu.

Stiahnite si zadarmo aplikáciu Smartbanking!